Jotun Yeşil Adımlar Uygulaması

Nefes alma alanlarımızın, ağaçlarımızın, ormanlarımızın azaldığı, azaltıldığı şu zamanlarda Norveç firması Jotun mükemmel bir application ile bize hem kendimiz hem çevremiz için duyarlı olma fırsatı sunuyor. Uygulama sayesinde sadece yürüyerek, ağaç dikilmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunun için Jotun Yeşil adımlar uygulamasını indirmeniz ve yürümeye başlamanız yeterli.

Uygulamayı indirip yürümeye başladığınızda, uygulamada yer alan yollar yeşile boyanmaya başlıyor. Yürüyerek yeşile boyadığınız her 4 kilometre içinse bir ağaç dikilmesine sebep oluyorsunuz.

Uygulamayı sizin dışınızda kullananlar da aynı yoldan yürümüş olabilir ve o yollar çoktan yeşile boyanmış olabilir. Bu sizi vazgeçirmesin çünkü daha  önceden yeşile boyanmış yoldan yürüdüğünüzde de her 6 kilometre için bir ağaç kazanabiliyorsunuz.

Uygulama, adım atarak hem kendi sağlığınıza katkıda bulunmanıza hem de dünya sağlığına katkıda bulunmanıza vesile oluyor.

Kazanılan ağaçlar  ile Balıkesir’in Gönen ilçesinde 3 orman büyüklüğünde bir alan ağaçlandırılacak. Jotun’un uygulama ile başlattığı kampanyası ise 1 Mayıs 2017 ile 31 Temmuz 2017 tarihleri arasında geçerli. Ben bu yazıyı yazmakta geç kalmışım ama siz uygulamayı indirip yürümeye başlamakta geç kalmayın.

Fırsat buldukça yürüyerek hem sağlık, hem mutluluk hem de huzur kazanacağınız günler diler, Jotun firmasına bu güzel projesi için teşekkür ederim.

 

Woman!nTouch

6

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılar

The following two tabs change content below.

Damla

Bale, jimnastik, buz pateni, resim, piyano, dans, voleybol... Çocukken birçok sanat ve spor faaliyetini deneyen, maymun iştahı ile daldan dala konan Damla'nın profesyonellik yolunda bir nebze daha fazla ilerlediği ve hala en sevdiği spor yüzme, su ise en huzurlu olduğu yer. Okumak, konuşmak ve araştırmak en başarılı olduğu alanlar, bu yüzden de hep avukat olmayı hayal etmiş kendini bildi bileli. Lisans eğitimini Hukuk bölümünde tamamladıktan sonra Medeni Hukuk alanında Yüksek Lisansını tamamlayan Damla için daha fazlası gerekliydi, o yüzden mesleki icraatlarının yanı sıra Doktora eğitimine de devam etmekte. Damla için bu blog, içinde olmaktan keyif aldığı ve kendini yazarak ifade edebildiği, biraz da sıkıcı konuların dışına çıkabildiği bir mecra.
Share

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir